0505
2023
Hazır, tezgah ,arası ,cam ,nasıl ,takılır?

Hazır tezgah arası cam nasıl takılır?

Önceden hazırlanmış yada ölçülerinize göre hazırlanmış mutfak tezgah arası cam paneller,  ustası olmadan yani siz kendiniz nasıl takabilirsiniz? sorularına cevap vereceğiz. 

Şeffaf, önceden hazırlanmış bir cam tezgah arası seçin. Kurmayı düşündüğünüz kadar zor değil ve mutfağınızı anında değiştirecek.

Cam tezgah aralarımız özellikle ev sahipleri ve Kendi yapabilenler için tasarlandı.  Bir esnaf çağırmanıza gerek yok. Birlikte başlamadan önce biraz zaman ve sabır ve elinizde doğru aletlere sahip olduğunuzdan emin olun. Tüm şeffaf cam tezgah arası arkalıklarımız, delikli delikler, bir sabitleme kiti, dekoratif kapak seti ve açık, takip etmesi kolay kurulum talimatlarıyla birlikte gelir. Geri çekilin ve mutfağınızın dönüşümüne hayran kalın!

Biraz daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, aşağıdaki faydalı ipuçlarını okumaya devam edin:

Başlamadan önce, tezgah arası arkalığınızın alana sığdığını kontrol edin ve en yakın ısı kaynağından en az 110 mm uzakta olduğundan emin olun. Yüzeyin tamamen düz, gözeneksiz, kuru ve tozsuz olduğunu kontrol edin.

Mutfak tezgah arası cam'ın kendisine ek olarak ihtiyacınız olan tek şey bir mezura, matkap, şeffaf silikon mastik, mastik tabancası ve temiz bir bezdir.

BİRİNCİ : Mutfak tezgah arası cam'inizi nereye yerleştirmek istediğinize karar verin, ardından matkap deliklerinin nerede olması gerektiğini dikkatlice ve doğru bir şekilde işaretleyin. Doğru boyutlu matkap ucunu seçin ve gereken delik derinliğini belirleyin. Delme işlemi tamamlandıktan sonra dübelleri deliklere sıkıca takın

SONRAKİ : Mutfak tezgah arası cam'in alt kenarını, önceden delinmiş delikleri duvardakilerle hizalayacak şekilde lavabonun veya makyaj masası ünitesinin arkasına yerleştirin. Vidaları takın, duvara sabitleyin ve vida başlarını dekoratif kapaklarla (ürünle verilir) kapatın

SONUNDA : Tezgah arası cam arkalığın dört tarafını da kapatmak için Şeffaf Silikon Mastik kullanın. Sızdırmazlık maddesinin kalınlığının 2,5 mm'den fazla olmamasına dikkat edin.

Not: Mutfak tezgah arası cam panellerimiz yüksek kaliteli sertleştirilmiş camdan yapılmıştır ve bu nedenle kesilemez.

Sağlık ve güvenlik açısından, cam tezgah arasılara dikkatle muamele edilmesini ve koruyucu gözlük ve uygun eldivenlerin giyilmesini tavsiye ederiz. Mutfak tezgah arası cam panellerimiz 6 mm'lik sertleştirilmiş güvenlik camından yapılmış olmasına rağmen yine de kırılgandırlar ve darbe camın kırılmasına neden olacağından ürünün köşelerine özellikle dikkat edilmelidir.